Naujienos

Materialinio nepritekliaus mažinimo programa

2023 12 01

Informuojame, kad nuo 2024 m. sausio 1 d. keičiasi paramos maisto produktais nepasiturintiems asmenims teikimo tvarka. Vykdant 2021–2027 metų materialinio nepritekliaus mažinimo programą, nepasiturintiems asmenims bus išduodamos socialinės kortelės, kurias gavę asmenys patys spręs kokius produktus bei prekes įsigyti pasirinktame prekybos tinkle.

Vilniaus miesto socialinių paslaugų centro socialiniams darbuotojams nustačius teisę į paramą, korteles išduos labdaros ir paramos fondas ,,Maisto bankas“.

Naudojantis socialine kortele, bus galima įsigyti visus maisto produktus ir kitas būtinojo vartojimo prekes (pvz., asmens higienos, buities apyvokos daiktus, namų švaros prekes, kūdikių prekes, drabužius, avalynę ir kt.). Bus draudžiama įsigyti alkoholinius gėrimus, tabaką, loterijos bilietus. Planuojama, kad pinigai į korteles bus pervedami 4 kartus per metus.

Vilniaus miesto gyventojai kartu su socialinėmis kortelėmis galės gauti donacijas – surinktą paaukotą maistą iš prekybos vietų ar gamintojų ir kt., taip pat įvairių paramos akcijų metu surinktą ir projekto dalyviams atiduotą maistą. Sutikimas dėl donacijų pildomas kartu su prašymu. Donacijas maisto produktais asmenims dalins labdaros ir paramos fondas ,,Maisto bankas“.

Vilniaus miesto gyventojai turės teisę gauti paramą pagal programą, jeigu jiems kreipiantis dėl šios paramos vidutinės mėnesinės pajamos vienam gyvenančiam asmeniui ar vienam iš bendrai gyvenančių asmenų neviršija 1,5 (235,50 Eur) Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP; 1 VRP 157 Eur) dydžio per mėnesį.  

Asmenys galės pateikti prašymą ir sutikimą dėl donacijų (užpildyti prašymo ir sutikimo formas) šiais pasirenkamais būdais:

Nuo 2023 metų gruodžio 1 dienos:

  • pas socialinius darbuotojus, aptarnaujančius seniūnijų gyventojus pagal faktinę gyvenamąją vietą iš anksto suderintu laiku. Prašome registruotis šiais adresais: https://www.spcentras.lt/kontaktai/socialinio-darbo-skyrius-seniunijose/ ;  
  • be išankstinės registracijos galima kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybę (Konstitucijos pr. 3, Vilnius) prie pirmame aukšte esančio 13 langelio. Klientų priėmimo laikas:
pirmadieniais–ketvirtadieniais 8.00 – 17.00 val.
penktadieniais 8.00 – 15.45 val.
Pietų pertrauka: 12.00 – 12.30 val.
PASTABA. Prieššventinėmis dienomis dirbame 1 val. trumpiau.
  • paštu, per kurjerį ar asmens atstovą;

Nuo 2023 metų gruodžio 15 dienos:

Kreipiantis reikia pateikti:

- asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;

- dokumentus apie gautas pajamas per paskutinius 3 mėnesius iki kreipimosi (arba kreipimosi mėnesio, jeigu, palyginus su praėjusiais 3 mėnesiais, keitėsi pajamų šaltinis ar bendrai gyvenančių asmenų sudėtis);

- kitus teisę į paramą patvirtinančius dokumentus (jei nėra galimybės gauti patvirtinančią informaciją iš informacinių sistemų).

Daugiau informacijos apie vykdomą programą:

https://socmin.lrv.lt/lt/naujienos/nepasiturintys-gyventojai-turintys-socialines-korteles-patys-spres-kokius-maisto-produktus-pirkti
Informacija atnaujinta 2023-12-22