Naujienos

Emocinę sveikatą vilniečiams gerinti padeda Gerovės konsultantai

2024 03 21

Jau antrus metus Vilnius yra viena iš 14-os savivaldybių, teikiančių savo gyventojams NEMOKAMAS emocinės pagalbos konsultacijas. Jas, baigusios Lietuvos sveikatos mokslų universitete Skandinavijos šalių praktika paremtus mokymus, teikia keturios Gerovės konsultantės.

„Dažniausiai kreipiasi asmenys, kuriuos vargina prasta bendra psichologinė savijauta. To priežastys įvairios: liūdnos ir sunkios mintys, vienišumas, santykių problemos, socialinis nerimas ar panikos atakos“, – sako Gerovės konsultantė Eglė Bortnikienė. Jai antrina Asta Bečelienė, taip pat teikianti žemo intensyvumo emocinės pagalbos konsultacijas.

„Sulaukiame žmonių, ieškančių atsakymų, kaip sunkiuose gyvenimo etapuose išgyventi ar tų, kuriuos pagalbos kreiptis paskatino artimieji. Bandome spręsti įvairias problemas: bendravimo, savivertės, streso, perdegimo, netekties ar gedėjimo.“

Ko tikėtis susitikimų metu?

Pirmojo susitikimo metu yra įvertinami besikreipiančio asmens psichikos sveikatos poreikiai, psichologinės gerovės lygis ir rizikos veiksniai bei sudaromas paslaugų teikimo planas. Kilus įtarimų, jog pasireiškia psichikos ir elgesio sutrikimų požymiai, kuriems esant Gerovės konsultantas savo kompetencijų ribose negali padėti, rekomenduojama kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, teikiančią psichikos sveikatos priežiūros paslaugas, suteikiama informacija, kuri įstaiga tokias paslaugas teikia bei paaiškinama šių paslaugų gavimo tvarka.

„Pirmą kartą susitikus pristatome konsultanto veiklą ir konsultacijų struktūrą, – sako E. Bortnikienė. –Tuomet aptariame pagrindines problemas ir naudodami standartizuotus klausimynus atliekame emocinės būklės įvertinimą. Sudarome konsultavimo planą, kuris gali būti keičiamas atsižvelgiant į kliento situaciją, pokyčius. Esant poreikiui ir galimybėms, skiriame „namų darbus“ sekančiam susitikimui“.

„Ateinančiam žmogui svarbu suprasti, kad jis patenka į saugią erdvę, kurioje bus priimamas toks, koks yra. Mes, gerovės konsultantės, padedame įsivardinti savo sunkumus, problemas ir ryžtis pokyčiams. Šių susitikimų esmė – kalbėti. Nebijokite išsakyti tai, kas neramina, kas trukdo jausti gyvenimo pilnatvę. Tam čia ir esame, kad kartu ieškotume atsakymų ir labiau pažintume save“, – ragina A. Bečelienė.

Padėkite sau ar savo artimiesiems jaustis geriau

Konsultuotis gali kiekvienas suaugęs asmuo nuo 18 metų, kurį vargina šie simptomai:

  • stresas;
  • nerimas;
  • nemiga;
  • depresija;
  • kt. emociniai sunkumai.

Konsultacijos yra NEMOKAMOS, apmokamos Norvegijos ir Europos ekonominės erdvės finansų mechanizmų.

Konsultacijoms registruokitės:

  • telefonu +37060809733
  • el. paštu geroves.konsultantai@vilnius.lt

Vilniaus mieste konsultacijas teikiame:

  • Socialinių paslaugų centre, Sausio 13-osios g. 10 (Karoliniškės);
  • Kompleksinių paslaugų centre „Šeimos slėnis“, Žolyno g. 47 (Antakalnis).

Projektas „Gerovės konsultantų modelio įdiegimas Vilniaus mieste“ finansuojamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.


Informacija atnaujinta 2024-03-21