Naujienos


2013 m. spalio 10 d. atidaryti Vilniaus miesto socialinės paramos centro Savarankiško gyvenimo namai „Savi namai“ ir Dienos centras „Versmė“ (A. Kojelavičiaus g. 172/1)
2013-10-092013 m. spalio 10 d. 11 val., minint Pasaulinę psichinės sveikatos dieną, Naujoje Vilniuje buvo atidaryti Savarankiško gyvenimo namai „Savi namai" ir Dienos centro „Versmė" psichikos negalią turintiems asmenims.

 

Galimybe sukurti ir teikti naujas paslaugas vilniečiams buvo pasinaudota įgyvendinant ES struktūrinių fondų paramą gavusį projektą. Investicijos į jį siekia 4 mln. 230 tūkst. Lt, iš kurių - 2 mln. 769 tūkst. Lt ES struktūrinių fondų ir 1 mln. 460 tūkst. Lt savivaldybės indėlis.

Per tris projektų įgyvendinimo metus buvo rekonstruotas pastatas A. Kojelavičiaus g. 172/1, atnaujinti inžineriniai tinklai, įrengtos patalpos. Šiame pastate duris atverė Savarankiško gyvenimo namai „Savi namai", skirti psichikos negalią turintiems asmenims, jiems įrengti 23 kambariai su reikalingais baldais ir buitine įranga.

 

Vienu metu savarankiško gyvenimo namuose su socialinių darbuotojų pagalba ir priežiūra galės gyventi 28 asmenys. Namų aplinkos būstuose gyventojams sudarytos sąlygos savarankiškai tvarkytis buitį, dalyvauti visuomenės gyvenime, siekiant ugdyti jų savarankiško gyvenimo įgūdžius.

 

Pastate veiks dienos centras „Versmė", kurį galės lankyti ne tik savarankiško gyvenimo namų gyventojai bet ir kiti vilniečiai, turintys psichikos negalią. Dienos centre vienu metu galės būti 30 lankytojų. Dienos centro organizuojamose veiklose bus ugdomi neįgaliųjų kasdienio gyvenimo įgūdžiai, organizuojamas turiningas laisvalaikis, sudarant sąlygas atsiskleisti lankytojų meniniams gebėjimams.

 

Tą pačią dieną taip pat buvo atidaromi Valakampių socialinių paslaugų namų padaliniai - Savarankiško gyvenimo namai ir Trumpalaikės globos centras proto negalią turintiems asmenims (A. Kojelavičiaus 127).

 


Svetainės medis